Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Petr Pokorný
Dodnes si pamatuji, jak na mne zapůsobilo první album Etc..., hned napoprvé pak zejména skladba Bazarem proměn, kterou jsem jako fanoušek již zaniklého Flamenga považoval za přímé pokračování hudby této legendy. Celá „jednička“ je nesmírně silnou kolekcí skladeb a totéž lze prohlásit i o Etc... 2. Osobně tyto dvě desky řadím do toho absolutního top seznamu českých nahrávek.
Jméno Petra Pokorného je sice nejvíce spjato s fenoménem Etc..., ale objevilo se i v mnoha dalších kapelách a projektech. Stačí zde uvést členství ve Žlutém psu, dlouhou spolupráci s formací Hypnotix, hostování a účast na deskách Jana Koláře, Michala Prokopa a jeho Framus 5 (Kolej Yesterday), Českého srdce, Šafránu, Zoo a dalších včetně (a to zejména) u Marsyas.
S jeho jménem jsou mj. spjata dvě synonyma - preciznost tónu a stylovost hry.
K uvedeným kytarám, které mění dle účinkování s různými soubory, můžeme přidat ještě Fender Squier Telecaster (Bound Slap Body) a Fender Stratocaster USA. Na Fendery natahuje sady strun o síle .009 -.046, na Les Paul pak používá .010-.046. Co se týče ladění, tak u Stratocasteru Custom má standardní ladění, u Les Paulu, 1963 Stratocasteru a Telecasteru toto standardní ladění občas mění na ladění open D, u černého Stratocasteru USA navíc k těmto dvěma ladění používá i přeladění celého potahu o tón níž.
Z akustických kytar preferuje Tongxin TxF 20-S, kopii Martinky.
Jaké části si na své sestavě nejvíce ceníte?
Celá sestava musí být ideálně vyladěná, když něco nevyhovuje, tak to měním. Je to dlouhodobý proces a odpovídá dosaženým poznatkům. Používám zesilovač v režimu, kdy lehce kreslí konec. Hlasitost reguluji power breakem. Mám trvale sepnutou efektovou smyčku, která přidává regulovanou úroveň. Předzesilovače jsou čisté.
Používáte totéž ve studiu?
Ano, přidávám však reprobox 4x 12”.