kde vzít a nekrást - AudioShell, Monkey’s Audio, MP3 Tag Tools
kde vzít a nekrást
Jak známo, nejen tvorbou hudby živ je člověk. Většina z nás ji například někdy i poslouchá, grabbuje, katalogizuje a vůbec, věnuje se vědomky či nevědomky digitálnímu nebo jinému audiofilství. Proto jsem se do posledního letošního vydání rubričky freeware rozhodl sáhnout do trochu jiného soudku než mezi VST plug-iny a podobné záležitosti. Při svém brouzdání světovou sítí jsem totiž narazil na pěknou řádku různých utilitek, jejichž cílem je zjednodušit správu domácí audiotéky. Směle do nich.
AudioShell
http://www.softpointer.com/downloads/AudioShell1b1.exe
Jednoduchá rozšiřující utilita pro Windows Explorer (česky Průzkumník) určená pro prohlížení a snazší editaci ID3 tagů. Zobrazuje podrobnější informace o souboru, umožňuje dohledat obal a podobně. Podporuje snad všechny myslitelné formáty audio souborů.
Monkey`s Audio
http://www.monkeysaudio.com/download.html
Bezztrátová komprese audio signálu se věru příliš nenosí. Tenhle prográmek ale kráčí právě touhle cestou - umí vaše wav soubory zkomprimovat na zhruba 50 % původní velikosti (s možností opětovné dekomprese) do vlastního formátu ape a sám nainstaluje i přehrávací plug-in do Winampu. Prostředí podporuje práci s tagy, a dokonce je možné použít v něm externí kodeky (jak ztrátové, tak bezztrátové), které jsou ve vašem stroji nainstalované. Pokud máte velký disk, kvalitní bedny a nezničený sluch, určitě o tom zauvažujte. Zní to totiž líp, ať si kdo chce, co chce říká.
MP3 Tag Tools
http://massid3lib.sourceforge.net/
Velmi jednoduchá, ale zato velmi užitečná pomůcka pro správu většího množství souborů. Umožňuje snadno a rychle editovat ID3 tagy a obsahuje množství užitečných funkcí jako například hromadný tagging, přejmenovávání souborů podle tagů a naopak, organizaci adresářů a mnoho dalšího. Umí rekurzivně pracovat s podadresáři, takže je možné upravovat najednou celou svou kolekci.
Přeji mnoho zdaru při katalogizování!