Pódiové sestavy slavných kytaristů - Robert Smith
Sestava tohoto jednoznačného leadera nestárnoucích The Cure pochází z jejich turné v polovině devadesátých let, tedy z období, které v historii skupiny patřilo k tomu nejúspěšnějšímu. Když pomineme takové tituly z druhé poloviny osmdesátých let jako Head on the Door, Quadpus či Desintegration, jsou to právě desky Wish a zejména live dvojalbum Show, které výrazně zviditelnily Smithovu kapelu v letech devadesátých.
Efekty Boss tvoří sice základ jeho efektového řetězce, nejsou to ovšem jediná zařízení, kterými upravuje svůj signál. Zejména ve studiu si rád vyzkouší i další firmy, nejvíce pedály od MXR a Electro-Harmonix (Memory Man Deluxe a Electric Mistress). Dále u něj najdeme i Korg Tone Works 411FX, Mesa/Boogie V-Twin, Tech21 SansAmp Classic, Eventide H-3500 Ultra-Harmonizer, Yamaha SPX900 a SPX1000, Roland DEP-5, dva Lexicony PCM70 a PCM80 a další.
Vedle uvedených kytar hraje Smith např. na Gibson ES-335, '99 Gretsch Silver Falcon 6136SL, Mosrite Ventures, několik Epiphonů, vlastní i Gibsony Les Pauly, ze kterých často používá řady Standard a Custom. Poslední dobou je nejvíce viděn s modelem Ultra Cure, který mu podle jeho návrhů postavila firma Schecter.
Z akustických kytar preferuje Ovationy (L756) a Takamine (EN28C).
Ve studiu si rád zahraje i na baskytaru Fender VI.
Ve svých sestavách preferuje spíše komba. Vedle uvedených si oblíbil i Roland JC-120, Marshall Bluesbreaker, Fender Twin Reverb, Line 6 Flextone Plus, Vox AC-30, Selmer Zodiac Twin 30, 25wattové Parky a zejména Orange: "... čím starší, tím lepší."
Kapela dodnes prodala přes 27 miliónů nosičů a (jak je vidět na prozatím posledním LP) nezdá se, že by se její energie nějak zvlášť vytrácela...