Pódiové sestavy slavných kytaristů - Kenny Wayne Shepherd
Pódiová sestava tohoto velmi zajímavého, mnohdy kontroverzního, ale v každém případě nepřehlédnutelného kytaristy a soudobé osobnosti bluesové a bluesrockové kytary, je z turné z jara roku 2011: „Myslím si, že je to hodně tradiční sestava,“ říká Shepherd. „Dnešní technologie umožňuje kytaristům dostat se k vintage zvukům přes možnost vintage efektů a vintage aparátů v reissue edicích. Což je fajn, nemusím sebou tahat opravdové rarity, originály, a vystačím si s dobře udělanými kopiemi. Proč ne? Mojí nejcennější kytarou je asi originál Fender Stratocaster z roku 1961. Ovšem firma mi vyrobila Relic, úplně přesný obraz tohoto skvostu, a já se tak dostanu k tomu zvuku, jaký chci, a nemusím se při všech těch peripetiích na cestách obávat o originál. Ani bych neměl požitek z toho všeho ježdění, kdybych se pořád klepal o takovýhle vzácný nástroj.“
Řada bluesových kytaristů užívá silnější sady strun a Shepherd není výjimkou. Na své kytary natahuje struny Ernie Ball, sady Power Slinky o síle .011, .014, .018, .028, .038 a .058: „To je základ, ale ten někdy měním. Zejména pak strunu e1, kde záleží na tom, v jakém stavu jsou mozoly na levé ruce. Tam jdu někdy na .012 nebo naopak natahuji .010. A síla struny E mi vyhovuje také, protože mám rád ten hodně silný a jasný zvuk silné struny, když se do ní pořádně uhodí. Mám hodně těžký úder pravou rukou a slabší struny by tohle laděním nevydržely. Ujely by. Tomu odpovídají i trsátka, kdy většinou hraji na Fender heavy nebo až extra heavy trsátka.“
Ze všech svých krabic si nejvíce cení wah pedálu, Tube Screamera a King of Tone: „Stačily by tyto tři a zvládl bych to také. Ostatní často užiji jen na jednu, dvě skladby.“
Nástroje má laděny standardně, pouze bílého Stratocastera a model Monterey jsou podladěny o půl tónu, tedy do Eb, Ab, db, gb, b, e1b.