Audio semináře na pražském Andělu

U příležitosti otevření audio koutku v Apple Center Anděl na pražském Smíchově se průběhu května uskuteční řada seminářů zaměřených na audiotechniku.

 

Zde je jejich program:

 

úterý 9. 5. od 13:00 - Pluginy Waves (190 Kč)

Plug-iny firmy Waves patří již řadu let mezi vysoce kvalitní softwarové efektové procesory. Na semináři se zaměříme na efekty, které se používají nejen přímo pro hudbu (a to jak hudební nástroje, tak zpěv), ale hodí se i pro mluvené slovo. Jedná se o L3 Ultramaximizer, Rennaisance Equalizer, C4 Multiband Parametric Compressor, DeEsser a TrueVerb.

Lektor: Martin Jirsák, MAJ studio

středa 10. 5. od 13:00 - Cubase vs. Reason (190 Kč)

Aplikace Steinberg Cubase je využívána hudebníky nejen jako vynikající sequencer, ale i v profesionálních audio studiích jako kompletní recording system. První seminář o Cubase bude zaměřen spíše na hudebníky než na zvukaře a předvede například i propojení Cubase s aplikací Propellerhead Reason. Seminář je vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé.

Lektor: Petr Kocfelda, studio Audio-Kokpit

úterý 16. 5. od 13:00 - ProTools LE (190 Kč)

Seminář pro každého uživatele audio aplikace ProTools, který vlastní Digidesign MBox, Digi001 nebo Digi 002 a který chce ze své LE verze ProTools vytěžit maximum. Zaměření semináře bude spíše na začátečníky a středně pokročilé a pro ty, kteří se pro přechod na ProTools teprve rozhodují. Lektorem bude pan Aleš Charvát ze studia Svengali.

Lektor: Aleš Charvát, studio Svengali

středa 17. 5. od 13:00 - VST instrument Spectrasonc Stylus RMX (190 Kč)

Seminář zaměřený na na vynikající a čím dál populárnější plug-in Stylus RMX. Jde o "Realtime Groove Module" firmy Spectrasonic, neboli loop player využívaný především na programování bicích. Lektor pan Petr Kocfelda bude předvádět využití loop playeru Stylus RMX ve spojení s Cubase SX. Seminář je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Lektor: Petr Kocfelda, studio Audio-Kokpit

úterý 23. 5. od 13:00 - Guitar Rig vs. Ableton Live a Logic (190 Kč)

Aplikace a plug-in Guitar Rig (Native Instruments) je bezesporu favoritem mezi aplikacemi pro kytaristy. Nahrazení snad všech krabiček a aparátů je nejsilnějším lákadlem, nehledě na nožní pedál pro ovládání efektů, který je s aplikací Guitar Rig dodávaný a který na semináři předvede přednášející Ivan Malík, kytarista kapely Sweeper. Guitar Rig bude předváděn jako samostatná aplikace, ale i jako plugin v aplikacích Ableton Live a Apple Logic Pro.

Lektor: Ivan Malík

středa 24. 5. od 13:00 - Cubase SX pro pokroèilé (190 Kč)

Pracujete-li v jakékoliv verzi aplikace Cubase, můžete konzultovat možnosti jejího využití se zvukařem, který pracuje s Cubase SX každodenně ve studiu. Seminář bude zaměřen na profesionální využití Cubase, takže je vhodný nejen pro alespoň mírně pokročilé uživatele, ale i pro profesionální zvukaře. Jste-li úplný začátečník, kterého Cubase spíše jen zajímá, doporučujeme navštívit nejprve seminář Cubase vs. Reason (10. května), který bude zaměřen více na začátečníky.

Lektor: Petr Kocfelda, studio Audio-Kokpit

čtvrtek 25. 5. od 13:00 - Adobe Premiere na Intel Macu (zdarma)

Názorné předvedení jak bezproblémově se dá provozovat Adobe Premiere ve spolupráci s DVD authoring aplikací Adobe Encore v OS Windows na Intel Mini Macu. Přednáška bude mimo tuto ukázku zaměřena na novinky v Adobe Premiere a možnosti propojení s Adobe Encore.

Přednášející: Marek Cerman

úterý 30. 5. od 13:00 - ProTools HD (290 Kč)

Seminář pro pokročilé uživatele ProTools, nebo pro každého koho zajímá profesionální nasazení ProTools HD zejména v postprodukci. Zaměření na středně pokročilé. Pokud vás ale HD systém ProTools jen zajímá, přijďte také. Seminář povedou zvukaři z audio studia Svengali v čele s panem Alešem Charvátem.

Lektor: Aleš Charvát, studio Svengali

 

středa 31. 5. od 13:00 - Logic Pro a Logic Express (290 Kč)

Seminář zaměřený na jednu z nejsložitějších, ale také nejprofesionálnějších audio / MIDI aplikací. Apple Logic Pro je samozřejmě, stejně jako Steinberg Cubase nebo Digidesign ProTools, také audio HD recorderem. Vedle ostatních programů však vyniká svými možnostmi jako MIDI sequencer. Seminář povede pan Pavel Růžička, muzikant a producent studia ORM (Organisation Recording of Music).

Lektor: Pavel Růžička, studio ORM

 

Více informací se dočtete zde .

Psáno pro časopis Muzikus