Aktivní reprobox: Stagg MPAS 80/10
Nadepsaná aktivní bedna představuje to jednodušší z ozvučovací techniky. Má celkem čtvero použitelných vstupů, počítám-li sloučenou stereofonní linku za dva. Z nich je jeden symetrický mikrofonní. Signál z nich jde přes dva regulátory hlasitosti a 3pásmový korektor s poměrně razantní korekční charakteristikou. Integrovaný 65W zesilovač napájí 2pásmový reprobox, kdy k bass-reflexem vylepšenému basáku o průměru 10" je pasivně navázán malým zvukovodem zatížený dynamický tweeter. Bedna má i tři linkové výstupy vytažené z různých pozic signálové cesty. Je určená buď jako jevištní odposlech, nebo malé P. A. ozvučení pro řeč, s použitím subwooferu i pro hudbu. Pětihranný tvar bedny s konzolou pro stojan na jedné bočnici umožňuje několik takových řešení. Může stát na stojanu i na zemi na výšku nebo taky ležet a hrát vpřed či šikmo vzhůru.
Z funkčního hlediska mohu trochu vytknout snad jenom absenci nějakého vstupu jdoucího mimo pásmový korektor a absenci výstupu pro další bednu. Taky počet linkových výstupů mi přišel příliš, což ale nebrání funkci.
Vnitřek zařízení je sestaven vcelku čistě a standardně, jeho přístupnost je průměrná po odšroubování basáku. Elektronika je sice přišroubována zvenku osmi šrouby, ale po jejich odtažení s blokem stejně nejde zvenku manipulovat.
I po poslechové zkoušce mi zařízení přišlo přijatelné. V prospektech uváděný dolní frekvenční limit 60 Hz chápu tak, že není příliš vhodné buzení signálem s přemírou basů - poměrně brzy se jimi zahltí, což ostatně i odpovídá výkonu vestavěného zesilovače.
Zařízení celkem v pohodě odpovídá současnému levnějšímu technickému standardu, u něhož je nejzajímavější poměr ceny a životnosti či poruchovosti. To první je tu - 5900 Kč. Na to druhé jsem měl bednisko v rukou příliš krátce, ale nemám důvod pochybovat, že při slušném zacházení vydrží.