Line 6 Bass POD XT Live
Jak je povětšinou z hlediska výrobce dobrou tradicí - pro mně špatnou z hlediska basisty - po kytarovém podlahovém simulátoru přichází na trh i jeho basová verze. Účelem tohoto počinu je ovládat nohou co nejširší záběr zvuků existujících zesilovačů, kabinetů, efektů a jejich kombinací a umožnit nám tak vzájemnou promiskuitu a vlastně přesvědčit co největší počet potencionálních zákazníků, že nad "nějakou" věrností lze přimhouřit oko. Hlavně je to všechno za relativně směšný peníz pod jednou střechou. Říká se ale, že kdo chce mít všechno, nemá nic. Nicméně možnosti tu jsou.
Základním pilířem charakteru zvuku je po nástroji zesilovač, v tomto případě simulace legendy napříč historií od roku 1957 po 2001. Pro lepší představu je vyjmenuji radši všechny: Acoustic 360, Aguilar DB 750, Alembic F-2B, Ampeg SVT a B-15, Eden Traveller WT - 300, kombo Fender Bassman '58 4 x 10, hlava Fender Bassman, Fender Dual Showman, Gallien - Krueger 800 RB, Hiwatt DR - 103, Hiwatt 200 DR, hlavy Marshall '69 a Marshall Super Bass, Mesa Boogie Bass 400+, Sunn Coliseum 300, SWR SM-500, Versatone Pan-O-Flex a Vox AC-100.
Lze pracovat a listovat v 16 bankách vždy po 4 zvucích. Tvůrčí dílna Line 6 nabízí pod svojí hlavičkou i vlastní verze zvuků získané kombinací zesilovačů, kabinetů a efektů v jednom. Dobré je, že do všech zvuků můžeme zasahovat, vše měnit a ukládat/zapisovat změny dle libovůle. Od regulace vstupní úrovně přes volbu zesilovače, nastavení jeho korekcí, volbu Bi-Amp modu, přes kabinety a jejich snímání mikrofonem z různé vzdálenosti a v různém prostoru, přes efekty, změnu parametrů a jejich řazení před zesilovač anebo za mikrofon až po regulaci výstupní úrovně.
K efektování a úpravě signálu se nabízejí efekty svou kvalitou a obsahem vesměs známé z modelerů Line 6: gate, ekvalizér, stomp boxy, kompresory, delaye, echa, reverby a reverse delaye, hally, streamery, distortiony, autowah, synth a filter efekty, tremola, flangery, chorusy, rotátory, ring modulátory a oktávery.
Ke standardním samozřejmostem patří ladička, volume/wah pedál, volba tap tempo, MIDI vstup a výstup, výstup pro sluchátka, výstup pro externí pedál. K nestandardním vstupům zařazuji aux input, dále USB i s přibaleným kabelem (pro stažení aktualizací přes software Monkey) a navrch i firemní zdířku Variax pro propojení s firemním nástrojem Variax Bass; bohužel bez přibaleného kabelu. Symetrický výstup DI je vyveden nezvykle jackem.
Ovládání je vesměs jednoduché, pilotní příručka je přehledná, bypass signálu neexistuje - jen bypass virtuálního zesilovače Amp - bez vypnutí efektů v cestě. Signál se mírně zhoupne po zmáčknutí přepínače Mode. Pedalboard Bass Pod XT Live i s adaptérem stojí 15 290 Kč.