Podiové sestavy slavných kytaristů - Eddie Van Halen
Sestava tohoto kytarového mága pochází z konce devadesátých let minulého století. Po celkem dlouhé fixaci na různé řady hlav Marshall a Soldano se v aparátech Peavey 5150 doslova zhlédl: "Tyto modely spojují nejlepší vlastnosti mých předchozích značek. Mají jak příjemný středový zvuk Marshallů, tak i syrovou konkrétnost hlav Soldano."
Na jeho pódiovém setu je několik zajímavostí. Tak např. jedna z větví signálu vede přes hlavu 5150 bez jakýchkoli dalších úprav přímo do monitorů jeho bratra Alexe, bubeníka Van Halen: "Alex potřebuje slyšet všechny ty Eddieho technické finty čistě, aby na ně mohl přesně reagovat," prohlásil jejich producent.
Druhá větev signálu je členěna na dvě cesty, z nichž jedna vede přes hlavu do speaker simulatoru, odkud vede opět jen suchý signál do jedné z beden, druhá se pak vrací do dvou CAE selektorů. Do jednoho z nich jsou zapojeny všechny prvky efektového řetězce, druhý s připojenými noise gatey a wah pedálem slouží k přepínání mezi hlavami a power-ampy.
Oba selektory jsou navzájem propojeny a řízeny CAE foot kontrolerem. Tato kombinace také dává mj. i tu možnost, že se signál může "prohnat" jak hlavami 5150, tak i speaker simulatorem a následně koncovými power-ampy. Až ty totiž vlastně splňují požadavek "nakrmení" beden, protože Eddie používá hlavy 5150 v podstatě jako další prvek efektové řady k úpravě svého signálu.
Až na několik výjimek je Van Halen v otázkách inovace efektového řetězce spíše tradicionalistou. To se ovšem netýká nástrojů, kde vždy, počínaje jeho zběsilými úpravami Kramerů, rád experimentoval. Tyto snahy nakonec vyústily v kytary Peavey signature řady EVH Wolfgang, které jsou již delší dobu jeho hlavními nástroji.