Psychoworld - Pratley P-Link
„... ale kdybych měl možnost hned po sóle přepnout na Duncana, tak by to bylo daleko výraznější. Jenže když mám jen DiMarzio, tak jsem v pytli, to bych musel přehodit kytaru. Kterou nemám...“
A má pravdu ten chlapec. Tisíce podobných rozhovorů řeší po zkoušce či po koncertě spousty mladých muzikantů. Na tento, který jsem zaslechl někde v klubu, jsem si vzpomněl, když jsem objevil na webu systém uložení snímačů firmy Pratley. A zvolal jsem: „Jste zachráněni!“ A pokud budete mít na svém nástroji namontované tremolo, tak to dáte i za hry.
Lidé v australské dílně Pratley, vyrábějící kytary, dostali výborný nápad, jak bez použití více kytar dosáhnout při hře na pódiu nebo nahrávání ve studiu zvuků mnoha různých snímačů. Tentokráte však nikoli modulací pomocí různých elektronických efektů a krabiček, ale prostě mechanickou výměnou snímače. Ano, slyšíte správně. Právě geniální funkčnost celého systému tkví v jednoduchém nápadu. Žádná dopolední montáž s pájkou, pilníkem a bruskou v ruce. Nakoupíte si jakési zásuvné krabičky, do kterých vmontujete jakýkoli snímač, jakéhokoli typu. Na spodku boxu je řada kontaktů, které se zacvaknou do dokovací stanice zapuštěné přímo do kytary Pratley, a snímač je do třiceti vteřin na svém místě a připraven k plné práci. Samo zacvaknutí je otázkou dvou tří sekund. Zbývajících dvacet sedm pak máte na opětovné naladění nástroje. Machři, kteří mají na svých strojích namontováno kvalitní Floyd Rose, to, myslím, budou stíhat tak za pět sekund mezi sólem a beglajtem. Pro samotné hraní to znamená velký komfort používat svoji nejmilejší kytaru, se kterou jste tak pevně a životně spjati, a přitom si užívat různých zvuků rozličných snímačů, které vám takto krásně doladí náladu pro konkrétní skladbu. Singl pro tklivé vybrnkávání, plechový a kulatý pro jazzovou vložku a nějakou pěkně nabroušenou keramickou zebru na řízný heavík.
Tak už jen vybrat dost nadšenců na Kickstarteru a přihodit cenu. Ať to hraje a ať to ladí...
www: